27 lut 2011

Warsztaty w Olecku - Projekt Małe Miasto

Od czwartku(24.02.2011) do soboty (26.02.2011) mieliśmy przyjemność odwiedzić Olecko - małe bardzo przyjazne miasteczko za Ełkiem. Zostaliśmy zaproszeni przez Fundację Przystanek Twórczość do projektu Małe Miasto - przestrzeń działań twórczych, w ramach którego przeprowadziliśmy 4 warsztaty dla 4 grup licealistów z Olecka.

Jeden z warsztatów, polegał na stworzeniu pocztówki z Olecka(pomysł Tomka Kaczora). Każdy z nas był kiedyś w takiej sytuacji, że chciał wysłać pocztówę i nie mógł odnlaleźć odpowiedniej dla siebie. Młodzież z Olecka miała szansę stworzyć swoje własne kolaże ze zdjęć na szablonie pocztówek.


Tematem drugiego warsztatu, prowadzonego przez Jerzego Parfianowicza, były szablony i sztuka ulicy. Każdy z uczestników wartsztatu mógł stworzyć własny szablon a następnie wyspray'ować go na udostępnionej przez Dom Kultury ścianie. Na szblonach znalazły się zarówno miejsca znane w Olecku m.in. skocznia, dom kultury, Pub Arts; jak również portrety samych uczestników wraz z hasłami obrazującymi czego najbardziej nie lubią.


Dzięki temu wyjazdowi udało nam się trochę zreaktywować:) Ekipa wyjazdowa: Jerzy, Tomek, Gabi, Kamila i gościnnie;) Ania Płachecka.

Dziękujemy bardzo Ani Olczyk z Fundacji Przystanek Twórczość za zaproszenie. Polecamy też bloga uczestników całego projektu http://www.malemiasto.art.pl/

1 komentarz:

camshu pisze...

dlaczego tu nie ma przycisku "lubię to"?